Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Тужилаштво предложило притвор за насилнике у згради РТС
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

19. 03. 2019.

Аутор: ФоНет, Танјуг Извор: РТВ

Тужилаштво предложило притвор за насилнике у згради РТС

Тројица осумњичених за насилничко понашање приликом упада у зграду РТС учесника протеста "1 од 5 милиона", саслушани су данас у Вишем јавном тужилаштву у Београду након чега је тужилаштво предложило судији да им одреди притвор, сазнаје Танјуг.

Они су саслушани због кривичног дела насилничко понашање на јавном скупу.

О предлогу за притвор у току дана одлучиће судија за претходни поступак Вишег суда у Београду.

У питању су двојица осумњичених за уношење моторне тестере у зграду Јавног сервиса, док је трећи осумњичен за напад на полицајца.

Због упада у зграду РТС-а у суботу у време емитовања другог Дневника, поред ових осумњичених који се терете за кривично дело, шест окривљених је већ осуђено на 30 дана затвора због прекршаја "дрско и безобзирно понашање" из Закона о јавном реду и миру, а један на новчану казну од 20.000 динара.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси