Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Декодирање: Медији и протести
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

10. 05. 2017.

Аутор: Д.Ђ. Извор: Данас

Декодирање: Медији и протести

Дебатом Медији и протести, која ће бити одржана у четвртак 11. маја у 19 часова, Културни центар Град започиње нови циклус - Декодирање, који ће сваког месеца укрштати ставове релевантних саговорника о темама из области медија и популарне културе.

“Док интензитет и обим грађанских протеста у Србији расте, њихова видљивост у маинстреам медијима је све мања, извештавање контролисано, често необјективно. Демонстрације које су настале као резултат различитих грађанских и студентских иницијатива још једном су скренуле пажњу на неке од симптома медијске сцене у Србији - раскорак у степену и квалитету информисаности публике традиционалних и онлине медија је све већи, притисак и цензура у доминантним медијским каналима све јачи, а новинари своје улоге аутономних и објективних контролора и критичара политике и друштва све теже остварују. ”

Дебата "Декодирање: Медији и протести" поставља питања: Колико о грађанским протестима (не) можемо да сазнамо из медија? Где почиње цензура и ко ће “ослободити” медије? Шта традиционални медији могу да науче од нових и алтернативних, и обрнуто? Да ли је потребно радикализовати маинстреам новинарске праксе у време протеста? Како се извештавање о протестима променило од деведесетих до данас? Да ли се борба за објективно извештавање и јавни интерес потпуно преселила у виртуелни простор?

У дебати Декодирање: Медији и протести, учествоваће: Љубица Гојгић, новинарка (РТВ), Бојана Маљевић, продуценткиња и глумица, Бранко Чечен, новинар (ЦИНС), Милош Теодоровић, новинар (РСЕ), Вук Велебит, студент (ФПН), а модераторка је Ана Мартиноли (ФДУ).

Коментари (1)

Остави коментар
сре

10.05.

2017.

Realan [нерегистровани] у 14:01

Hm...

Rasprava jednoumnih o postistini koja odudara od realnosti. Navod "intenzitet i obim građanskih protesta u Srbiji raste" dovoljan je dokaz.

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси