Вести
12. 09. 2016.
Како коментаришете изјаву саветника председника Србије Радослава Павловића да “цензуре нема, али би требало да је буде“?
Како коментаришете изјаву саветника председника Србије Радослава Павловића да "цензуре нема, али би требало да је буде"?
Вукашин Обрадовић, Независно удружење новинара Србије
Павловићеву изјаву схватам као стилску фигуру јер класична цензура, каква је постојала у "вуненим временима", није могућа. То, међутим, не значи да цензуре нема. Цензура у Србији данас је још присутнија и делотворнија јер представља стање духа за шта је најзаслужнија опција којој припада сам Павловић.
Љиљана Смајловић, Удружење новинара Србије
Мислим да је новинарка Данаса морала да пита саветника председника Србије шта би он тачно у Србији забранио. Овако можемо само да нагађамо да ли је био циничан или је понављао уопштене пароле о границама слободе у пристојном друштву.
Недим Сејдиновић, Независно друштво новинара Војводине
Нажалост, ово није усамљени став једног опскурног човека. Отворену, државну цензуру, мање јавно, призивају скоро сви представници напредњачке власти, изашле из тоталитарног диктаторског шињела. Оно што је посебно забрињавајуће јесте да би и многи грађани подржали институционализовану цензуру, што сведочи о стравичним изазовима са којима се ово друштво суочава, смртно уплашено слободом, демократијом, различитошћу и одговорношћу.
Коментари (1)
Остави коментар12.09.
2016.
kameleon
Ako je Pavlović izašao iz šinjela (Gogoljevog), Sejdinović je prerastao u opskurnog kameleona.
Одговори