Вести
14. 03. 2025.
АНЕМ захтева да свим новинарима који желе да прате протесте у Србији, буде омогућен улазак у земљу и несметано обављање новинарског посла
Асоцијација независних електронских медија (АНЕМ) је током дана обавештена да је бар двема новинарским екипама из Републике Хрватске онемогуће улазак у Републику Србију. Одлука представника пограничних власти се заснивала на начелној процени дежурног полицијског службеника на граници да би хрватске колегинице могле да представљају безбедносни ризик током обављања новинарског посла у Србији.
АНЕМ сматра да не постоји ни један разлог за овако драстичну меру ограничавања слободе медија. Предузете мере доказују да је ниво слободе изражавања у Србији драстично угрожен и представљају неоправдани покушај спречавања слободног извештавање о протестима ван граница наше земље.
АНЕМ захтева од надлежних институција да свим новинарима, медијским радницима и редакцијама омогуће несметан улазак на територију Србији и праћење актуелних догађаја.
Молимо све новинаре и редакције којима је ускраћен улазак у Републику Србију да нас контактирају на е-маил адресу: veran.matic@fondb92.org
Сигурна линија за пријављивање претњи и напада на новинаре 0800 100115
Асоцијација независних електронских медија (АНЕМ)
Веран Матић
Председник
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.