Вести
19. 07. 2021.
Мухарем Баздуљ вечерас на платоу испред Библиотеке града Београда
Књижевник, преводилац и новинар Мухарем Баздуљ гостоваће вечерас у 19 сати, на платоу испред Библиотеке града Београда у склопу циклуса „Летњи плато БГБ”, саопштили су организатори догађаја.
Баздуљеве књиге, међу којима су најпознатије „Ђаур и Зулејха”, „Последњи мушкарац” и „Лутка од марципана”, превођене су и објављиване на немачком, енглеском и пољском језику, а есеји и приче на још десетак других језика, наводи Танјуг.
Добитник је награде листа Данас „Станислав Сташа Маринковић” за новинарску храброст и посебне домете у истраживачком и аналитичком новинарству, признања „Богдан Тирнанић” Удружења новинара Србије за најбољу колумну и коментар, као и награде Друштва новинара БиХ за „најбољег новинара у категорији штампаних медија”.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.