Вести
10. 09. 2020.
Одбачена кривична пријава под образложењем да новинарку Крика нису објективно угрозили припадници навијачке групе "Јањичари"
Тужилаштво одбило да саслуша пријатеље Данила Вучића
Заменик Првог основног тужиоца у Београду Војкан Илић одбацио је кривичну пријаву новинарке портала Крик Бојане Павловић, сматрајући да осећај физичке угрожености, који је осетила након што ју је пресрела група мушкараца у центру Београда, искључиво субјективне природе.
– Како треба да се осећам у мраку, окружена непознатим мушкарцима, од којих бар двојица имају повећи криминални досије? Један од њих ми отима телефон, дозивам упомоћ, а ништа се не дешава. Сада испада да сам све то умислила, каже Павловић за Данас.
Она најављује да ће се жалити на одлуку заменика Првог основног тужилаштва, сматрајући да је направио више пропуста код утврђивања чињеничног стања.
– У неку руку сам очекивала овакву одлуку тужилаштва, али нисам очекивала да ће бити оволико транспарентни. Заменик тужиоца је неке ствари непотпуно утврдио, а неке отворено игнорисао. Рецимо, мој део исказа у којем сам рекла да сам викала „упомоћ“, је потпуно занемарио. Такође, у одлуци се наводи да место на којем су ме зауставили није покривено камерама, а ми смо утврдили да на том месту постоје четири сигурносне камере, наводи Павловић.
Инцидент због којег је поднета кривична пријава догодио се у јуну ове године, након што је Бојана Павловић фотографисала сина председника Србије Данила Вучића како у једном ресторану у центру Београда седи у друштву са особама које се повезују са хулиганским групама.
Након што је направила фотографију њу су пресрела три мушкарца која су се представила као службена лица. Они су од новинарке Крика тражили да фотографију обрише, наводећи да мора са њима да сачека патролу која ће је привести.
Према саопштењу Крика, заменик Првог основног тужиоца који је одбацио кривичну пријаву је утврдио да поменуте особе нису били полицајци, тврдећи да те вечери нису у полицији проверавани њени подаци.
Заменик тужиоца, међутим, није желео да утврђује идентитет тих особа, као ни да ли су припадници неке од безбедносних служби. Он је такође одбацио могућност да их гони због лажног представљања, наводећи да ово кривично дело подразумева намеру да се прибави одређена корист.
Након што су 10. јуна особе које су се представиле као службена лица зауставиле Бојану Павловић, пришле су им још две особе. Једна од њих јој је отела мобилни телефон док је покушавала да позове уредника.
Након тога групи су се придружили Александар Видојевић и Немања Срећковић, обојица припадници навијачке групе „Јањичари“ који се доводе у везу са одређеним криминалним групама, а који су непосредно пре тога седели са Данилом Вучићем у ресторану.
Ипак, заменик тужиоца није сматрао потребним да Видојевића, Срећковића и Вучића саслуша пре одбацивања пријаве. Видојевић је те вечери вратио телефон Бојани Павловић и након чега су отишли.
Узгред, фотографија направљена те вечери била је четврта која се појавила у јавности а на којој се виде Видојевић и Вучић.
Представници власти су у почетку тврдили да је случајност да су њих двојица заједно фотографисани. Међутим, са објављивањем нових фотографија, одговор власти био је да свакога ко је писао о повезаности сина председника Републике и особа из криминогене средине, оптужи за „криминализацију“ Данила Вучића.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.