Вести
18. 06. 2020.
Болтон: Трамп рекао да су новинари олош који треба погубити
Бивши саветник за националну безбедност Џон Болтон објавио је у својој књизи да је председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп прошле године рекао да су новинари олош који треба да буде погубљен. Трамп је Болтона назвао лудаком који лаже
Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп рекао је да су новинари „олош“ (scumbags) који би требало да буде погубљен (executed), наводи у својој новој књизи „The Room Where It Happened“ амерички дипломата и бивши саветник за националну безбедност Џон Болтон.
Књига ће бити објављена 23. јуна, а копију је добио дневни лист Вашингтон пост, који је и објавио део навода из Болтонових мемоара. Према Болтону, Трамп је коментар о новинарима изрекао у јулу прошле године, у Њу Џерсију.
Болтон наводи да је Трамп био прилично незадовољан због медијског извештавања о свом председавању, поручујући да би више новинара требало да буде ухапшено и притворено како би влада могла да их натера да открију своје изворе, преноси Вашингтон пост.
„Ти људи би требало да буду погубљени. Они су олош“, рекао је Трамп, према Болтоновој тврдњи.
Трамп је Болтона на Твитеру назвао лудаком, наводећи да је књига састављена од лажних прича. Према Трамповим наводима, Болтон је говорио све најбоље о њему, све док га није отпустио, додајући како је у питању „досадна будала“ која је само желела да иде у рат.
„Погубљени? Шокантно је да би амерички председник рекао тако нешто. Али мисао да би овај председник Америке то рекао не би требало да представља изненађење. Последње три године, и више, називао је медије ‘непријатељем народа’ и користио је реторику којом се служе диктатори тамо где се новинари заиста убијају“, написао је Том Џонс из Појнтеровог института.
„The Room Where It Happened“ на 592 странице доноси Болтонове мемоаре из Беле куће.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.