Насловна  |  Актуелно  |  УНС вести  |  Отишла је наша Мила
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

УНС вести

20. 05. 2026.

Аутор: Слободанка Вучковић Извор: УНС

Отишла је наша Мила

У Београду је половином маја преминула Милосава Мила Ковјанић Савић. Сахрањена је данас, поред супруга Владе, на Новом гробљу у Београду.

Била је члан Удружења новинара Србије (УНС) од 1967. године и дугогодишњи члан Клуба ветерана УНС-а. Оставила је неизбрисив траг у српском и југословенском новинарству. Тиха, топлог погледа и срдачног осмеха, а бритког пера.

Мила је рођена у Београду, 27. августа 1936. године. Завршила је Филолошки факултет и говорила неколико језика, енглески, руски, италијански.

За новинарство, једино њено занимање, стицала је неопходна сазнања у ходу. У дневном листу "Политика" била је приправник, сарадник, репортер. Млада, радознала, вредна убрзо је нашла своје право место у овој издавачкој кући.

Била је и активан друштвено-политички радник и члан органа управљања.

Након неколико година њени постигнути резултати су били препорука да своју радну каријеру настави у часопису Политика "Базар".  У овом часопису је низ година обављала послове од сарадника до уредника рубрика.

Биле су то златне године овог, у оно време, веома угледног југословенског часописа, у коме се могло наћи много корисног, занимљивог из кога се учило, пратила збивања у свету.

Читао се "Базар" у свим деловима наше тадашње земље, а Мила се трудила изванредним залагањем да буде часопис који прати збивања и трендове из многих области, како у земљи, тако и у свету. У то време многима је било познато име  - Мила Савић.

Из "Базара" је, када је стекла услове, отишла у заслужену пензију. И даље је у свом часопису била кад год је требало, и кад год је знала да може бити од користи.

По одласку и пензију придружила се Клубу новинара ветерана у коме је била радо виђен и користан члан. Радовала се сусретима средом са келегиницама и колегама. Била је активна све док јој је то здравље дозвољавало. Нажалост последњих година је најчешће одржавала телефонске контакте, уз ретке сусрете. Волела је да запева и да заигра. Знала је да се радује.

Нас две смо до њеног одласка у болницу водиле скоро свакодневне разговоре, размењивале искуства, договарале се, уживале, смејале. Већ ми недостаје и недостајаће ми увек.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси