УНС вести
31. 10. 2024.
Ново Решење Покрајинског секретаријата: И после поновљеног бодовања неодумице и сумње
Након што су чланови комисије на медијском конкурсу АП Војводина поново бодовали пројекте код којих је УНС уочио да су неправилно додељивани поени, Покрајински секретаријат за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама донео је решење о исправци Решења о расподели средстава, према коме је износ предложеног новца за ове пројекте и даље остао исти.
Подсетимо, иако се у категорији у којој се оцењује доступност медијског садржаја циљној групи може дати највише 10 бодова, подносилац пројекта, Задруга „Медијакулт“ је од чланова комисије на овогодишњем медијском конкурсу Покрајинског секретаријата Бранка Санчанина и Биљане Ратковић Његован добио 15, док је од Миодрага Миљковића добио 20 поена.
На питање УНС-а шта ће предузети, с обзиром на то да су чланови комисије Задрузи „Медијакулт“ у једној категорији дали већи број поена од максималних 10, из Покрајинског секретаријата навели су да су након њиховог позива, увидом у бодовне листе, чланови комисије утврдили да су погрешили, те да су након тога приступили поновном бодовању.
На основу Записника и Предлога о измени предлога одлуке, Покрајински секретаријат донео је Решење о исправци грешке у решењу о расподели средстава.
Смањили, повећали или поново погрешили?
Судећи по ономе што пише у овом документу, чланови комисије, у поновљеном гласању, пројекту Задруге “Медијакулт” за доступност садржаја циљној групи нису дали већи број поена од максималног.
Док су у овој категорији број поена умањили, чланови комисије очигледно су број поена повећали по другим критеријумима.
Наиме, како су два члана комисије пројекту Задруге “Медијакулт” дала по пет, а један члан 10 бодова више од максимума, очекивано је било да одузимањем ових 20 поена пројекат након поновног бодовања уместо ранијих 290 добије 270 поена.
Ипак, према новом Решењу, пројекат Задруге “Медијакулт” оцењен је са 280 поена, што значи да су чланови комисије повећали број поена у другој категорији.
Покрајински секретаријат објавио је на сајту само укупан број поена који су пројекту доделили чланови комисије, не и како су они по категоријама оцењивали.
Уместо ранијих максималних 100 поена, пише на сајту, Миодраг Миљковић на поновљеном гласању пројекат је оценио са укупно 95 поена, иако је за доступност медијског садржаја у претходном бодовању дао чак 10 поена више од максималног.
Ратковић Његован остала је при укупних 90 бодова за пројекат. Она је у ранијем бодовању за доступност медијског садржаја дала 5 поена више од максималног, што значи да је, као и Миљковић, повећала број бодова у некој другој категорији.
Бранко Санчанин је умањио „вишак“ од пет поена и уместо првобитних 100, пројекту доделио 95 поена.
Подсетимо, једина категорија за коју је сваки члан комисије пројекат Задруге “Медијакулт” у првој одлуци оценио мањим бројем поена од максималног односила се на капацитете за реализацију пројекта и дужину пословања кандидата.
Чланови комисије за ову категорију “Медијакулту” нису могли доделити максималан број поена због тога што постоји мање од 10 година, као и зато што пројекат у целости реализују друга лица.
Како је ово једина категорија у којој је број поена био мањи од максималног, ново решење указује на могућност да су чланови комисије поменуте чињенице занемарили и повећали број поена у односу на раније бодовање.
УНС је 15. октобра Покрајинском секретаријату затражио нове бодовне листе које се односе на оцену пројекта „Медијакулта“ по свим категоријама које се оцењују. Из Покрајинског секретаријата су након 15 дана, 29. октобра, УНС-у послали мејл са молбом да им „каже за које намене су нам потребне бодовне листе“.
Два пројекта са грешком у бодовању
Иначе, пројекат “Медијакулта” није једини код кога је начињена грешка при оцењивању.
Подсетимо, Покрајински секретаријат за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама раније је навео да су чланови комисије, када су позвани да провере своје бодовање, а након писања УНС-а, увидом у бодовне листе пројеката, утврдили да су начинили грешку приликом оцењивања два пројекта“.
У пројекту Македнонског удружења МАК-ИНФО ову грешку, кажу, начинила је само Биљана Ратковић Његован.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.