Приватизација медија од 2014. године
11. 01. 2016.
Кремењак: Испуњени услови за брисање Танјуга
Танјуг је требало да престане са радом 31. октобра 2015. године, изјавио је ФоНету експерт за медијско законодавство, адвокат Слободан Кремењак и објаснио да је, по одлуци Владе од 3. новембра прошле године, "одложен само тренутак подношења пријаве ради брисања из Регистра привредних субјеката Агенцији за привредне регистре (АПР)".
Та пријава треба да се поднесе после исплате зарада, отпремнина и других примања по основу рада и других обавеза, додао је Кремењак, указујући да је формулација из Одлуке Владе о "другим обавезама" доста неодређена и може различито да се тумачи.
Формално, Танјуг постоји као правно лице све док не буде брисан из Регистра, а није брисан "вероватно зато што они формулацију ’друге обавезе’ тумаче на неки други начин", прецизирао је Кремењак.
"Ја сам, такође, мишљења да је ангажовање по уговору одређеног броја извршилаца, омогућено искључиво за обављање послова у вези са престанком рада Танјуга, а не и за редовну продукцију", напоменуо је Кремењак.
Према његовим речима, Закон о поступку регистрације у АПР каже да је рок за подношење сваке пријаве, па и пријаве брисања, 15 дана, ако законом није одређено другачије.
Из овога произлази да Влада није могла одлуком да продужи рок на начин на који је то урадила, сматра Кремењак.
С обзиром на то да је Танјуг Одлуком Владе Србије престао да постоји 31. октобра прошле године, то је морало да се упише у Регистар у року од 15 дана, оценио је Кремењак.
Чак и да је Влада могла да одложи тренутак брисања, услови које је поставила за брисање су, по свему судећи, испуњени, па и по том основу Танјуг треба да се брише, закључио је Кремењак.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.