ДНКиМ
22. 11. 2023.
„Бели божур“ Дому културе Грачаница, „Црни“ Аљбину Kуртију
Признање „Бели божур“ за најбољу сарадњу са медијима, по одлуци новинара, чланова огранка Удружења новинара Србије на Kосову, Друштва новинара Косова и Метохије (ДНКиМ), ове године припало је Дому културе Грачаница.
„Црни божур“ за најлошију сарадњу са новинарима и ове године припало је премијеру Косова Аљбину Kуртију.
Термин уручења награда биће накнадно објављен.
Новинари, чланови УНС-а на Kосову гласали су онлајн, а ове године је у конкуренцији било 11 кандидата за „Бели” и седам кандидата за „Црни божур”.
За „Бели божур“ међу кандидатима нашли су се хуманитарац Арно Гујон, проф. др Небојша Арсић, ректор Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Kосовској Митровици, Верица Ћеранић, директорка НСЗ филијала Косовска Митровица.
Из здравствене сфере за „Бели божур“ ове године номиновани су др Достана Грковић из Дома здравља у Ораховцу, др Десанка Новаковић, епидемиолог Завода за јавно здравље Kосовска Митровица и директорка Дома здравља „Грачаница“ др Мирјана Димитријевић.
Међу кандидатима који су се истакли у позитивној комуникацији са медијима били су и Приватни културни центар „Акваријус“, адвокат Љубомир Пантовић, председник Грађанске иницијативе „Српски опстанак“ Александар Арсенијевић и Ветон Ељшани, заменик директора косовске полиције за регион Север.
Поред Аљбина Куртија, номинована за „Црни божур“ била је председница Косова Вјоса Османи, као и Влада Косова.
Међу кандидатима за плакету за најлошију сарадњу са новинарима поново се нашла Српска листа, а номиновани су били и представници Срба у косовској Скупштини.
Општина Северна Митровица и Општина Грачаница такође су биле номиноване за признање „Црни Божур“.
„Бели и Црни божур” УНС на Косову установио је 2014. године, са циљем да укаже на позитивне и негативне примере сарадње институција, појединаца и организација на Kосову са медијима и новинарима.
Досадашњи добитници признања „Бели божур” су Општина Грачаница (2014), Прес служба Скупштине Kосова (2015), председник Прогресивне демократске странке Ненад Рашић (2016), директор НВО Центра за мир и толеранцију Ненад Максимовић (2017), шеф Мисије ОЕБС на Kосову Јан Брату (2018) и постхумно Оливер Ивановић (2018), координатори Ресурсног центра за нестала лица Милорад Трифуновић и Бајрам Ћеркинај (2019), адвокат Дејан А. Васић (2020) и историчар Александар Гуџић (2020), директор ОШ „Миладин Митић“ у Лапљем Селу Љубиша Kараџић (2021) и председница Удружења пословних жена „Авенија” Гордана Ђорић.
Добитници плакете „Црни божур” су Општина Партеш – Пасјане (2014), Општина Штрпце (2015), заменик премијера Kосова Бранимир Стојановић (2016), Српска листа (2017. и 2018. године), Скупштина Kосова (2019), директор Kлиничко болничког центра Приштина са седиштем у Грачаници Братислав Лазић (2020), министар за заједнице и повратак и председник Српске листе Горан Ракић (2021) и премијер Косова Аљбин Курти (2022).
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.