Насловна  |  Бележница  |  Библиотека  |  Књиге чланова  |  Бранислав Гулан, Милорад Стаменовић и Бранко Драгаш – „Србија данас“
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Књиге чланова

03. 10. 2017.

Извор: УНС

Бранислав Гулан, Милорад Стаменовић и Бранко Драгаш – „Србија данас“

Новинар, публициста и члан УНС-а Бранислав Гулан и економисти Милорад Стаменовић и Бранко Драгаш објавили су књигу „Србија данас – савремени аспекти неолиберализма, економије, демографије, здравства, безбедности и транзиције“.

„Ово је научно-стручна књигa о савременим аспектима српске економије и државног уређења у областима од значаја за Србију и њен даљи развој. У књизи постоји и област инспирисана неолиберализмом који у свом садашњем облику, према аутору Бранку Драгашу, доживљава крах. У оквиру истог тематског сегмента обрађен је развој данашњег економског система, затим везе између неолиберализма као идеологије и глобализације као процеса“, рекао је Гулан за УНС.

Он је додао да је у књизи дефинисао глобалне проблеме који су, између осталог, изазвани глобализацијом, напретком цивилизације и новим светским поретком.

„Милорад Стаменовић је приказао економску историје Србије, кроз стварање институционалних услова за изградњу модерне привреде, као и сажету ретроспективну анализу економско-политичких кретања током осамдесетих, деведесетих и после 2000. године“, рекао је Гулан.

Издавач: Прометеј

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси