Вести
30. 01. 2024.
Награда „Гордана Суша“ припала Ивани Драгичевић са Н1 Хрватска
Регионална новинарска награда „Гордана Суша“ за телевизијско новинарство, припала је ове године новинарки телевизије Н1 Хрватска Ивани Драгичевић, саопштило је Независно удружење новинара Србије (НУНС).
У најужем избору били су и Бранислав Шовљански (Н1 Србија), Надина Маличбеговић (Ал Џазира Балканс) и Јагода Басталић (ХРТ), и како је саопштио новинарски жири, у таквој конкуренцији било је изузетно тешко донети коначну одлуку.
„Награда „Гордана Суша“ основана је и додељује се за изузетна достигнућа у телевизијском новинарству, а по оцени жирија, Ивана Драгичевић је својим професионалним ангажманом испунила кључне критеријуме: професионално и одговорно новинарско деловање у телевизијском медију, у складу са универзалним етичким кодексом новинара и у служби јавног интереса, заштите људских права и слободе медија, као и интереса и посебности свих грађана, без обзира на њихов етнички, верски или родни идентитет“, наведено је у саопштењу.
Додаје се да је извештавала је са свих битних светских жаришта, интервјуисала светске лидере, снимала документарне филмове од Африке, преко Блиског истока до Кине и увек ишла испред свога времена, придржавајући се највиших новинарских стандарда.
„Позната по оштром стилу интервјуисања и способности да уђе у суштину ствари, Ивана је са истим жаром разговарала са рибаром у Сенегалу, таксистом у Алжиру и случајним пролазником у Лапонији, покушавајући да они и њихове личне приче буду запажени као и разговори које је водила са светским вођама“, наводи се, између осталог, у образложењу жирија.
НУНС је Награду „Гордана Суша“ основао са циљем да сачува и одржи сећање на једну од најбољих српских и југословенских телевизијских новинарки, а први лауреат био је новинар Хрвоје Крешић.
Награда коју Независно удружење новинара Србије (НУНС) додељује у сарадњи са Удружењем БХ новинари, Хрватским новинарским друштвом (ХНД) и породицом Суша, биће уручена у петак, 2. фебруара, од 19 сати, у београдском Центру за културну деконтаминацију (ЦЗКД).

Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.