Насловна  |  Актуелно  |  Регион  |  Телевизија под опсадом: Медији у Босни и Херцеговини као деведесетих
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Регион

26. 04. 2023.

Аутор: Маша Кочовић Извор: ФоНет

Телевизија под опсадом: Медији у Босни и Херцеговини као деведесетих

Стање у медијима у Босни и Херцеговини ни 30 година након рата није се много променило, а нерегулисање закона о медијима посредно је дозволило ширење мржње и нетолеранције у јавности, речено је на данашњем разговору о књизи "Телевизија под опсадом" аутора Мехмеда Аговића.

Председница Хелсиншког одбора за људска права у Србији Соња Бисерко упозорила је на инструментализацију медија деведесетих година у циљу остваривања националистичких интереса, а посебно оних из Београда, и оценила да је тако створена етничка подела проблем који и данас оптерећује Босну.

Бисерко је истакла снагу српске ратне пропаганде која је промовисала тезу о угрожености српског народа и навела да се може рећи да је и у актуелном политичком контексту, како унутрашњем, тако и спољном, та теза и даље доминирајућа.

У Србији је постигнут консенсус око српског националног питања, због чега је улога медија у хомогенизацији српске нације и припремама за рат добила прворазредну улогу. Нема ни наговештаја о нормализацији односа у региону, а камоли помирења. Управо је национализам у медијима, који је константа, противречан политици помирења, казала је Бисерко.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси