Насловна  |  Актуелно  |  Приватизација медија од 2014. године  |  У понедељак о амандманима на Закон о информисању
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Приватизација медија од 2014. године

27. 06. 2015.

Извор: Танјуг

У понедељак о амандманима на Закон о информисању

Посланици Скупштине Србије завршили су начелни претрес измена Закона о јавном информисању и медијима, а рад ће наставити у понедељак, 29. јуна, када ће разматрати амандмане. Предложеним изменама као нови рок за приватизацију медија у државном власништву предвиђен је 31. октобар. Министар кулутре и информисања Иван Тасовац рекао је, представљајући законске измене, да је њихов циљ да се омогући успешна приватизација свих медија и да се настави процес медијских реформи.

Тасовац је објаснио да је нови крањи рок, уместо досадашњег 1. јула, 31. октобар, а да су предложеним изменама утврђени и рокови после којих је забрањено финансирање медија из јавних прихода

.Посланик СНС Небојша Татомир затражио је на крају начелне расправе од Владе Србије да у случају да агенција Танјуг не нађе купца пронађе начин да та новинска агенција настави и даље да ради.

Подсетио је да је Удружење европских новинских агенција писмом Влади Србије затражило да се обезбеди даљи рад Танјуга, као важне медијске куће, што је, како је навео, комплимент за Танјуг.

Измене Закона о јавном информисању и медијима подржале су странке владајуће већине, а против њих су опозиционе Нове странке, ЛСВ, СДС и ДС,уз поруку демократа да су Влада Србије и Министарство културе и информисања "пали на првом испиту" када је медијска реформа у питању.

Скупштинску расправу о одлагању рока за приватизацију медија обележила је полемика демократа и напредњака - на тврдњу посланика ДС да СНС одлагањем тог рока не поштује сопствена правила, из напредњака указују да је то раније чинила и ДС и да је на тај начин, на пример, застарео дуг према "Ласти" за превоз присталица ДС на митинг јануара 2008. године.

На дневном реду нове, 11. ванредне седнице у овој години, је и Предлог закона о потврђивању споразума влада Србије и Кине о обостраном оснивању културних центара, саопштено је из републичког парламента.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси